КРСТОПОКЛОНА НЕДЕЛА

На 31. 03. 2019 година, во Неделата од третата седмица на Великиот пост – Недела Крстопоклона, кога го прославуваме споменот на светиот Кирил Ерусалимски, во храмовите на Австралиско – сиднејската епархија, беа отслужени Свети Божествени (Василиеви) Литургии, на кои верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.