НЕДЕЛА СИРОПУСНА (ПРОЧКА)

На 10. 03. 2019 година, кога го прославуваме споменот на светиот Тарасиј Цариградски и преподобниот Пафнутиј, во храмовите на Австралиско – сиднејската епархија беа отслужени Свети Божествени Литургии, на кои верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.