СВЕТИ ВМЧ. ГЕОРГИЈ, ПРЕП АЛИМПИЈ СТОЛПНИК И ПРЕП. СТИЛИЈАН

На 09. 12 .2018 година, во 28 – та Недела по Педесетница, кога Црквата си спомнува за  св. вмч. Георгиј Победоносец, преп. Алимпиј Столпник и на преп. Стилијан , молитвено беше прославен нивниот спомен во храмовите на Австралиско – сиднејската епархија, со Свети Божествени Литургии, на кои верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.