СВ. НИКОЛАЈ МИРЛИКИСКИ ЧУДОТВОРЕЦ

На 19. 12. 2018 година, кога Црквата си спомнува  за светиот Николај Мирликиски Чудотворец, низ храмовите на Австралиско – сиднејската епархија молитвено беше прославен неговиот спомен со Свети Божествени Литургии, на кои верниот народ се причести со СветитеХристови Тајни.