36 НЕДЕЛА ПО ПЕДЕСЕТНИЦА

На 03. 02. 2019 година, во 36. недела по Педесетница , со Свети Божествени Литургии во храмовите на Австралиско – сиднејската епархија, молитвено беше прославен споменот на преподобниот Максим Исповедник и светиот маченик Неофит Никејски. На Божествените Литургии верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.