ЛИТУРГИЈА ВО НЕДЕЛАТА НА САМАРЈАНКАТА ВО ГОЛД КОСТ

На 02. 06. 2024 година, во 5 Недела по Воскресение (на Самарјанката), кога го празнуваме споменот на Светиот маченик Талалеј и на Светиот маченик Аскалон, во црковната општина „Света вмч. Недела“ во Голд Кост, старешината на храмот, јереј Горан Божиновски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.