ПРАЗНИКОТ НА СВЕТИТЕ КОНСТАНТИН И ЕЛЕНА ПРОСЛАВЕН ВО ЕПИНГ

На 03. 06. 2024 година, кога го празнуваме споменот на Светите рамноапостолни цареви Константин и Елена, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.