ПРЕЖДЕОСВЕШТЕНА ЛИТУРГИЈА ВО ЕПИНГ

На 29. 03. 2024 година,  кога Светата Црква ги празнува Светиот апостол Аристовул,  Светиот маченик Савин, Светите свештеномаченици Трофин и Тал, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот јереј Климент Станковски отслужи Литургија на претходноосветени дарови.

На Литургијата, учество зеде верен народ, кој му се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христовите Тајни.