26 НЕДЕЛА ПО ПЕДЕСЕТНИЦА

На 25. 11 .2018 година, во 26 – та Недела по Педесетница, кога Црквата си спомнува за светиот Јован Милостив, преподобниот Нил Мироточив и светиот пророк Ахиј , во храмовите на Австралиско – сиднејската епархија се отслужија Свети Божествени Литургии, на кои верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.