Божествена литургија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 10. 09. 2017 година, во 14 – тата недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на Мојсеј Мурин; на преподобниот Сава Псковски и Крипецки и на Соборот на сите Печерски богоугодници, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

 

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.