Ѓурѓовден во храмот „Свети Димитриј Солунски“ – Волонгонг, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

На 06. 05. 2017 година, кога го празнуваме споменот на Светиот вмч. Георгиј Победоносец – Ѓурѓовден, вo црковната општина „Свети Димитриј Солунски, протојереј – ставрофор Љубомир Милошоски во сослужение со старешината на храмот, протојерејот Александар Ивановски  служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.