Источен Петок – Балаклија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 21. 04. 2017 година, кога го празнуваме споменот на светите апостоли Иродион, Агав, Руф и др; Источен Петок – Балаклија, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јереј Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.