Се отпечати Епархиското православно џебно календарче за 2018 лето Господово

Со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Дебарско – кичевски и Администратор Австралиско – сиднејски г. Тимотеј, во издание на Австралиско – сиднејската епархија – излезе од печат Православниот календар за 2018 година на македонски и англиски јазик.

Новиот православен календар, за православните верници е достапен во сите цркви на Австралиско – сиднејската епархија.