Божествена литургија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 23. 07. 2017 година, во 7 – тата недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на светите четириесет и петмина маченици: Леонтиј, Маврикиј, Александар, Сисиниј и другите; преподобен Антониј, Киево – печерски, Пренос на чесната риза на Господ Исус Христос, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.