Божествена литургија во храмот „Свeта Петка“ во Рокдејл, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

На 02. 07. 2017 година, во 4-та Недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на свети апостол Јуда, преп. Пајсиј Велики, свети маченик Зосим, преп. Јован Отшелник и свети Јован Шангајски,  во црковната општина „Света Петка“ во Рокдејл, игуменот Гаврил (Галев) служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.