Божествена литургија во манастирот „Свети Климент Охридски“ во Кинг Лејк, Мелбурн (Викторија)

На 01. 07. 2017 година, кога го празнуваме споменот на светиот маченик Леонтиј, на преподобниот Леонтиј проѕорлив и на светиот Јован Шангајски, во манастирот „Свети Климент Охридски“ во Кинг Лејк, игуменот Гаврил (Галев) служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.