Божик во храмот „Свети Јован Крстител“ – Џилонг (Викторија)

На 07. 01. 2018 година, кога го празнуваме празникот Рождество на Господ Исус Христос (Божик), вo црковната општина „Свети Јован Крстител“ – Џилонг, старешината на храмот, протојереј Чедомир Илиевски служеше Света Василиева Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.