Света Божествена Литургија во храмот „Свeта Петка“ во Рокдејл, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

 На 31. 12. 2017, во неделата пред Рождеството на Господ Исус Христос (на светите Отци), кога Светата Црква го празнува светиот маченик Севастијан и др, св. Модест Ерусалимски,, во црковната општина „Света Петка“ во Рокдејл, старешината на храмот, презвитерот Владо Недески, служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.