Божествена литургија во храмот „Свeта Петка“ во Рокдејл, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

На 09. 07. 2017 година, во 5 – тата недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на преподобен Давид, празникот на Тихвинската икона и на иконата Одигитрија, во црковната општина „Света Петка“ во Рокдејл, игуменот Гаврил (Галев) служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.