Света Божествена Литургија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 04. 03. 2018 година, во втората недела од Великиот пост – Неделата на свети Григориј Палама, кога Светата Црква ги празнува светите апостоли Архип, Филимон и Апфија, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Василиева Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.