Света Божествена Литургија во храмот „Свeта Петка“ во Рокдејл, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

На 20. 01. 2018, кога Светата Црква го празнува празникот Собор на свети Јован Предвесник и Крстител и споменот на Светиот маченик Атанасиј, во црковната општина „Света Петка“ во Рокдејл, старешината на храмот, презвитерот Владо Недески, служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.