Света Божествена Литургија во храмот „Свeти Никола“ во Кабрамата, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

 На 05. 01. 2018, кога Светата Црква го празнува Свети Наум Охридски; Светите десет маченици на Крит; Свети Нифонт Чудотворец, во црковната општина „Свети Никола“ во Кабрамата, старешината на храмот, презвитерот Игор Младеновски, служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Верниот народ му посака топло добродојде и успешна мисија во Кабрамата.