МАЛО ПОВЕЧЕРИЕ И АКАТИСТ ВО ХРАМОТ „УСПЕНИЕ НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА“ ВО СИДЕНХАМ, МЕЛБУРН (ВИКТОРИЈА)

На 12. 04. 2024 година, во четвртиот петок од Великиот пост, во црковната општина „Успение на Пресвета Богородица“ во Сиденхам, старешината на храмот протојереј-ставрофор Ефтим Бетински отслужи Мало повечерие со Акатист кон Пресвета Богородица.