Божествена литургија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 11. 06. 2017 година, во 1-та Недела по Педесетница (на Сите Светии), кога го празнуваме споменот на Првиот Вселенски собор; светата маченичка Теодосија Тирска; преподобната маченичка Теодосија; свети Александар, епископ Александриски; светиот маченик Нан (Јован) Солунски и падот на Цариград, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.