Божествена литургија во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 16. 07. 2017 година, во 6– тата недела по Педесетница, кога го празнуваме споменот на светиот маченик Јакинт, свети Анатолиј, патријарх Цариградски, преподобен Александар и на свети Исаија Отшелник, во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.