Павловден во храмот „Свeта Петка“ во Рокдејл, Сиднеј (Нов Јужен Велс)

На 13. 07. 2017 година, кога го празнуваме споменот на Собор на светите славни и сефални апостоли, блажениот принц Петар и  на преп. Георгиј Иверски (Павловден), , во црковната општина „Света Петка“ во Рокдејл, игуменот Гаврил (Галев) служеше Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.