Павловден во храмот „Свeти Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн (Викторија)

На 13. 07. 2017 година, кога го празнуваме споменот на Собор на светите славни и сефални апостоли, блажениот принц Петар и  на преп. Георгиј Иверски (Павловден), во црковната општина „Свети Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, старешината на храмот, јерејот Климент Станковски служеше празнична утрена богослужба и Света Златоустова Литургија.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.